Silikon ve Kauçuk Mamülleri İmalatı

HAKKIMIZDA

Firmamız 1974 yılında merhum Enver ÇALAPKULU tarafından Hasköy semtindeki küçük bir atölye de faaliyetine başlamış, birkaç yıl içerisinde sayılı firmaların kauçuk tedarikçisi olmayı başarmıştır. Teknolojiye paralel olarak el presleri ile başlanan imalat sistemi daha sonra hidrolik presler ve nihayetin de kauçuk enjeksiyon presleri ile genişletilmiştir.

1999 yılından itibaren İkitelli Organize Sanayi Bölgesindeki İPKAS KOOP. de 500 m2 alana sahip kendi tesislerinde faaliyetine devam etmektedir. 2006 yılından itibaren ISO9001 kalite yönetim sistemine uygun olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Otomotiv, inşaat, makine, silah ve savunma sanayi ile hizmet sektörlerine conta,o-ring, profil, keçe, körük vb. ürünler ile hizmet ağını genişletmiştir. İmal ettiği ürünler, gerek yurt içi, gerekse yurt dışında çok çeşitli araç, cihaz ve makinelerde kullanılmaktadır.

Özel şartnamelere uygun EPDM, NBR, neopren(CR), ACM,HNBR,silikon(WMQ),viton kauçuk türlerinde yüksek kalitede ve uygun maliyet deki ürünlerini, önce kendi laboratuarlarında test ederek sonrasında ise saygın kuruluşlarda onaylatarak ArGe çalışmalarını ilerletmektedir.
Müşteri memnuniyeti ve kaliteli ürün üretmeyi ilke edinerek, kauçuk sektörünün önde gelen firmaları arasında yer almak ve daha ileride olabilmek için çalışmalarına devam etmektedir.